Medus masāža - labākais līdzeklis cīņā ar celulītu

Medus masāža ir viens no tiešām manāmi efektīvajiem pretceluīta masāžas veidiem. To var izpildīt gan salonā, gan tikpat efektīvi arī mājās. Pati metode ir nākusi no Tibetas un vairākus gadu tūkstošus veca, taču pēdējā laikā atkal atgūst popularitāti.

Masāžas efekta pamatā ir ādas mijiedarbība ar medū esošajām bioloģiski aktīvajām vielām, kā arī īpašās refleksu terapijas masāžas kustības.

Masāžas laikā notiek strauja asinsrites uzlabošanās gan ādā, gan zemādas taukos un muskuļos. Paātrinās barības vielu un skābekļa transports, kā arī no vietas tiek izkustinātas iestāvējušās atkritumvielas.

Medū esošās vielas uzsūcas ādā, uz ādas palikušais medus uzsūc toksīnus, attīra ādas virsmu, padara ādu zīdainu, stingru un gludu. Medus brīnišķīgo efektu var sajust jau pēc pirmās procedūras.

Ieteicams veikt 15 medus masāžas seansus, katru otro (nevis katru!) dienu.

Kas vajadzīgs masāžai?

Masāžai nepieciešams tikai neliels daudzums dabīga, šķidra ziedu medus un stingra apņēmība. Ja vēlies, vari pirms masāžas medum pievienot dažus pilienus ēterisko eļļu pēc izvēles, parasti – 5 pilieni uz tējkaroti medus. Labi piemēri ir citrusaugļu eļļas – apelsīnu, greipfrūtu, citronu un citas, lavandas vai eikalipta eļļas. Vienam dibena un augšstilbu masāžas seansam pilnīgi pietiek ar divām tējkarotēm medus.

Kā veikt medus masāžu?

Lai sāktu medus masāžu, nelielu medus daudzumu paņem plaukstā un ar pliķējošām, vieglām kustībām uzklāj masējamā rajonā. Katru masējamo zonu masē atsevišķi – vispirms pabeidz vienu, tad ķeries pie nākamās. Lipīgās plaukstas stingri pielīmē pie ādas un strauji atrauj – tā arī ir medus masāžas pamatkustība. Ar katru reizi pliķēšanai jākļūst arvien straujākai un spēcīgākai – piespied rokas cieši pie ādas un atrauj cik vien vari strauji.

Daļa medus uzreiz iesūksies ādā, daļa paliks uz plaukstām. Vēlāk uz ādas paliks pavisam plāns medus slānītis, bet plaukstās sakultais medus veidos baltu masu. Kad parādījusies šī baltā masa – parasti pēc 5-10 minūšu masāžas vienā rajonā – masāžu var beigt un turpināt masēt citu vietu.

Pēc masāžas medus jānoskalo siltā ūdenī ar mīkstu sūklīti. Āda obligāti jāieziež ar mitrinošu losjonu vai krēmu.

Pēc medus masāžas seansa uz ādas bieži vien paliek zilumi – nebaidies, zilumi ātri pāriet. Galvenais, izturēt pirmos seansus, kas var būt īpaši sāpīgi, vēlāk āda pierod un sāpes mazinās. Un, neskatoties uz sāpēm un zilumiem, šis ir viens no efektīvākajiem pārbaudītajiem līdzekļiem pret celulītu.